שעות פתיחה

א-ה - 08:00-20:00

התקשר אלינו

09-9581845

השתלות שיניים ביום אחד

אבחון ,צילום CT ותכנון ממוחשב להשתלה מדוייקת ללא עלות.

ניתוח הרמת סינוס – חשוב לדעת

ניתוח הרמת סינוס – חשוב לדעת

ניתוח הרמת סינוס, הליך כירורגי לכל דבר, כולל החדרת עצם ישירות אל חלל הסינוס לצורך הגבהת רצפת הסינוס. העצם מתעבה ומאפשרת לשתל הדנטלי, שמושתל בלסת עצמה, להיאחז בה בצורה טובה יותר ולהיקלט באופן המרבי. ניתוח זה, אחד ההליכים המתקדמים כיום ברפואת השיניים, מבוצע על ידי רופאי שיניים מוסמכים, רופאים מנוסים ובעלי ידע של שנים.

שיטות שונות של ניתוח

ישנן שתי שיטות לניתוח הרמת הסינוס:

  • הרמת סינוס פתוחה – הליך זה, וכפי שניתן לנחש משמו, כולל פתית חלון מצדו של הסינוס בחלקו העליון של הלסת קרוב לשורשי השיניים האחוריות. דרך חלון זה מחדיר רופא השיניים המבצע את ההליך חומר מיוחד, דמוי עצם. החומר גורם לצמיחת עצם ומאפשר את עיבויה ואת חיזוקה לצורך קליטת השתל הדנטלי. ההליך יכול לכלול גם את השתלת העצם עצמה, מה שחוסך את הצורך בביצוע הליך נוסך ובהמתנה ממושכת, של מספר חודשים לרוב.
  • הרמת סינוס סגורה – שלא כמו ההליך הקודם, כאן קודח רופא השיניים דרך עצם הלסת ועושה זאת מתוך חלל הפה. דרך החור שקדח דוחף הרופא את רירית הסינוס כלפי מעלה ומחדיר משם את העצם הכתושה. גם בהרמת סינוס סגורה ניתן לשלב את ניתוח השתל הדנטלי.

סיכויי הצלחתו של ההליך

ניתוח הרמת הסינוס נחשב להליך בעל סיכויי הצלחה גבוהים – 95 אחוזים. אולם, יש לקחת בחשבון את חסרונותיו של ההליך ולא רק את יתרונותיו. אחד היתרונות הבולטים של הליך זה הוא האפשרות להציע אותו גם למטופלים שמבנה הלסת שלהם איננו מאפשר השתלת שתלים דנטליים וגם למטופלים הסובלים מאובדן של עצם בשל מחלות חניכיים שונות. מצד שני, יש לו חסרון עצום שכדאי לזכור: לפני שמבצעים את ניתוח השתל הדנטלי ולאחר השתלת סינוס, יש להמתין תקופה של מספר חודשים. אולם, בעזרתו של רופא שיניים מיומן ומקצועי ניתן לבחון לעומק את האפשרויות הקיימות ולראות כיצד מתגברים על חסרונו של ההליך.

כיצד מוצאים רופא שיניים מתאים

מי שרוצה לעבור ניתוח כזה, כדאי לו לפנות לרופא בעל ניסיון בתחום. מי שאיננו מכיר רופא מקצועי ומנוסה בניתוחים כאלה, יכול לפנות לחברים קרובים ולבני משפחה שעברו בעבר את ההליך ולבקש מהם המלצות לרופא מתאים. גם הפורומים השונים, העוסקים בתחום, יכולים לספק מידע רב ובעיקר חוות דעת רלוונטיות על רופאים מומחים, המנוסים בהליכי הרמת סינוס ובהליכים מורכבים נוספים.

 

השאירו לנו הודעה

ביקור במרפאה שלנו

קבל הצעת מחיר