שעות פתיחה

א-ה - 08:00-20:00

התקשר אלינו

09-9581845

השתלות שיניים ביום אחד

אבחון ,צילום CT ותכנון ממוחשב להשתלה מדוייקת ללא עלות.

שיניים קבועות למחוסרי עצם

שיניים קבועות למחוסרי עצם

רפואת השיניים מציעה כיום, בדומה לתחומי הרפואה האחרים, פתרונות חדשניים המסייעים לחולים להתמודד עם בעיות לא פשוטות. ישנן כיום לא מעט שיטות טיפול חדשניות, המוצעות על ידי רופאי השיניים, כאלו המתאימות למטופלים הסובלים מתופעות נדירות יותר, המצריכות מענה מיוחד. השתלת שיניים קבועות למחוסרי עצם הינו הליך חדשני, המכונה "השתלה בזאלית". הליך זה מתאים למטופלים שאיבדו את שיניהם ואינם מעוניינים בתותבות. ההשתלה מתבססת על שימוש בעצם הבזאלית, ומכאן גם שמו של ההליך וללא הצורך בהרמת סינוס או השתלת עצם.

יתרונות שיטה זו

השתלת שיניים קבועות למחוסרי עצם מציעה יתרונות רבים. במקרים בהם אין עצם בלסת, שבה המאפשרת את עגינתו של השתם, נעזרים בעצמות הבזאליות ובשתלים מיוחדים, המתאימים במיוחד לשם כך. מדובר בשיטה, שמקובלת בעולם כבר לא מעט שנים והפכה, בעיקר במדינות אירופה, להליך שגרתי. היתרון העצום שלה הוא האפשרות, עבור המטופלים, ליהנות משיניים טבעיות במקום בשיניים תותבות וגם ממראה אסתטי יותר.

כיצד זה נעשה

השתלת שיניים קבועות למחוסרי עצם מתבססת כאמור על העצמות הבזאליות, שבניגוד לעצמות אחרות, נחשבות ליציבות ועמידות. לפני ההשתלה, הנעשית תחת טשטוש עמוק, נלקחות מידות הפה המדויקת של המטופל, ולאחר מכן, מקבל המטופל שיניים זמניות עד להכנת השיניים הקבועות. לאחר 10 ימים, יותר או פחות, שב המטופל אל המרפאה וזוכה לשיניים קבועות. בעוד שהשתלת שיניים רגילה, מבצעים את הברגתו של השתל אל עצם הלסת, השתלת שיניים קבועות למחוסרי עצם איננה מצריכה זאת אלא מנצלת עצמות אחרות. בין אם העצם איננה קיימת כלל, חלשה מאד או אולי דקה, ניתן לבחור בהליך זה וליהנות ממענה בהתאמה מלאה.

כדאי לדעת

מחסור בעצם קורה לרוב בלסת העליונה, בחלקה האחורי. כשבוחנים אפשרות להשתלת שיניים קבועות למטופלים מחוסרי עצם, בוחנים את מידת התאמתו של המטופל להליך. במקרים בהם העצם הינה בגובה של פחות מ – 8 מ"מ ברוחב של פחות מ – 6 מ"מ, הדבר מצדיק בחירה באפשרות כזו – השתלה בזאלית. הסיבות למחסור בעצם יכולות להיות רבות. לעיתים מדובר בעניין גנטי, לעיתים הסיבה קשורה למחלות סיסמטיות שונות ולעיתים גם שימוש ממושך בפלטה שלמה מוביל לכך. בכל מקרה, פנייה לרופא שיניים מומחה היא הדרך הנכונה להתמודד עם כך והזדמנות ליהנות ממענה טיפולי מתאים. כדאי לבדוק מול הרופא מהו ניסיונו בתחום, האם יש לו הכשרה בכך וגם לבקש לשוחח עם מטופלים שעברו בעבר הליך זהה.

השאירו לנו הודעה

ביקור במרפאה שלנו

Summary
השתלת שיניים קבועות למחוסרי עצם
Article Name
השתלת שיניים קבועות למחוסרי עצם
Description
השתלת שיניים קבועות למחוסרי עצם הינו הליך חדשני, המכונה "השתלה בזאלית". הליך זה מתאים למטופלים שאיבדו את שיניהם ואינם מעוניינים בתותבות. ההשתלה מתבססת על שימוש בעצם הבזאלית, ומכאן גם שמו של ההליך וללא הצורך בהרמת סינוס או השתלת עצם.
Author
Publisher Name
dr-miron.co.il
Publisher Logo
קבל הצעת מחיר